dietetyk medyczny Gdynia

mgr Sandra Chrzanowska (Kupc), dietetyk medyczny

Autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także artykułów do pism i portali internetowych. Prowadzi wykłady żywieniowe, motywujące swoich podopiecznych do zmiany nawyków żywieniowych. Specjalista w dziedzinie leczenia żywieniowego chorób m.in.: nadciśnienia tętniczego, hipercholesterolemii, chorób tarczycy, wątroby, trzustki, nerek, alergii/ nietolerancji pokarmowych. Absolwentka Akademii Medycznej w Bydgoszczy. Prowadzi szkolenia edukacyjne w szkołach/ przedszkolach/ żłobkach dla rodziców i grona pedagogicznego. Współpracuje z wieloma placówkami i firmami cateringowymi przygotowując dla nich zdrowe jadłospisy, a te uzyskują pozytywne opinie miejscowych Stacji Sanitarno - Epidemiologicznych. Organizuje szkolenia z zakresu prawidłowego odżywiania w wysiłku fizycznym dla klubów sportowych. 

Doświadczenie z pacjentami zdobywała w Poradni Diabetologicznej w Gdyni, w Uniwersyteckim Szpitalu w Bydgoszczy w Klinice Położnictwa, Pediatrii, Geriatrii, Alergologii, Gastroenterologii, Endokrynologii. Żywienie kliniczne po zabiegach chirurgicznych, w chorobach wewnętrznych i zatruciach pokarmowych w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Absolwentka wielu certyfikowanych szkoleń i kursów doskonalących m.in:

Zdrowa dieta w szkole i przedszkolu. Zywienie dziecka zdrowego i chorego. Centrum szkoleniowe PROSPEKT, 2013

Immunodiagnostyka nietolerancji pokarmowej i praktyczne zastosowanie testów diagnostycznych. Cambridge Diagnostic Polska, 2013

Zaburzenia mikroflory jelit i opózniona alergia pokarmowa - potencjalne przyczyny chorób przewlekłych i cywilizacyjnych”. 2014

Żywienie w sporcie i rekreacyjnej aktywności fizycznej”. Foot Forum, 2014

Firma Dietetyk Medyczny współpracuje w swoich placówkach ze specjalistami tj. endokrynologiem, ginekologiem, ginekologiem dziewczęcym, psychologiem, lekarzem medycyny estetycznej oraz z masażystami i rehabilitantami, a także z Poradnią Zdrowia Kobiety (dla pań planujących zajść w ciąże, w ciąży i kobiet karmiących).


Do kompleksowej kuracji dietetycznej pomocne są badanie krwi (podstawowa morfologia, cały profil lipidowy, stęenie glukozy we krwi, przy chorobach tarczycy - poziom hormonów TSH)

Opinie pacjentów

 • “2 lata temu dowiedziałam sie, że choruję na nerki, a mianowicie na wapnicę. żadnych objawów jako tako nie odczuwałam. Mój lekarz nefrolog kierował mnie na wszystkie możliwe badania, zalecił zastosować dietę, która miała polegać na ograniczeniu oraz usunięciu z jadłospisu niektórych produktów. Niestety nie wyszło mi to na dobre, wręcz przeciwnie. Poprzez wykluczenie tych produktów pogorszył mi się stan zdrowia. Z polecenia trafiłam do p. Sandry. Dzieki zbilansowanej diecie (którą stosuję od października 2014r.) dostosowanej do mojej choroby wyniki poprawiły mi się do tego stopnia, iż wizytę kontrolna u nefrologa mam już raz na rok, a nie jak do tej pory 4 razy do roku. Poza tym również dzięki diecie pozbyłam się 15 kg (gdyz miałam nadwagę). Z czystym sumieniem i z pełnym przekonaniem mogę polecić p. Sandrę kazdemu, kto potrzebuje diety zdrowotnej jak i odchudzającej. P. Sandra to dietetyk, który przede wszystkim słucha swoich pacjentów, a diety dostosowuje do "smaków" pacjenta. POLECAM ;)”

  Anna Bach, Gdynia

 • “Oddałam otyłego nastolatka pod opiekę Pani Sandry i jesteśmy bardzo zadowoleni z diety i rad. Dziecko mimo że w trudnym wieku jakim jest dorastanie bardzo chętnie zjada wszystkie propozycje dań i pięknie chudnie. Pani Sandra jest bardzo miłą osobą. Polecam!!!”

  Wirginia, Gdańsk-Osowa

 • “Bardzo polecam usługi Pani Sandry. Jadłospis przez nią ułożony był bardzo dostosowany do moich potrzeb i preferencji żywieniowych. Efekty zadowalające, brak efektu "jojo".”

  Agnieszka Pospieszna, Reda

 • “Profesjonalne podejście do pacjenta, efektowna zmiana sylwetki, utrata zbędnych kilogramów, zmiana w sposobie zywienia na całe życie. Wszystko to w przesympatycznej atmosferze. Gorąco polecam wszystkim tym, którzy są gotowi na zmiany... zmiany na lepsze! Dziękuję bardzo!”

  Gosia, Gdynia

 • “Wspólnie z żoną podjęlismy tzw. New Year resolutions (2015) dotyczące zrzucenia przynajmniej części nadmiaru kilogramów. W lutym rozpoczęliśmy wizyty u Pani Sandry, które powtarzały się mniej więcej co 2-3 tygodnie i trwały do czerwca. Realizacja zaleceń, a szczególnie przygotowywanie posiłków wg indywidualnie zadanego menu oraz regularne wykonywanie ćwiczeń fizycznych, wcale nie były łatwe. Wymagało to samozaparcia i cierpliwości,szczególnie na początku naszej drogi. Później było już łatwiej, ponieważ pojawiły się dość szybko efekty w postaci utraty kilogramów i to właśnie te efekty motywowały nas do dalszych wysiłków. W czerwcu odnotowaliśmy łączną obniżką masy ciała każdego z nas o 10-12 kg. Dodatkowy efekt to uregulowanie ciśnienia tętniczego, co umożliwiło wycofanie leków o około 30% a także doprowadzenie do normatywnego poziomu glukozy we krwi. Wizyty odbywały się w bardzo miłej atmosferze, Pani Sandra uczyła nas podstawowych zasad zdrowego żywienia i wyjaśniała zawiłości dietetyki. Aktualnie - już samodzielnie - stosujemy w żywieniu poznane zasady, sprawdzamy, czy uzyskane efekty utrzymują się. Musimy się pochwalić, że nie straciliśmy niczego z uzyskanych efektów. Dziękujemy, Pani Sandro.”

  Alicja i Andrzej

Dietetyk Medyczny

+48 666 105 056
gabinet@dietetykmedyczny.pl

NR KONTA mBank
43 1140 2004 0000 3802 6486 1577

Gdynia

Poliklinika evi-MED (nr 1)
ul. Bp. Dominika 16-22,
(wejście od Alei Zwycięstwa)
*tel. do rejestracji:*(58) 622 95 10/11
oraz 666-105-056

czynne w piątki: 14.30-20.00
 

Gdańsk- Osowa

ul. Biwakowa 3 Centrum Rekreacji Studio nr 1
(pod budynkiem Ośrodka Zdrowia- Osowa)

czynne w środy: 14.30-20.00

SOPOT

Medycyna Specjalistyczna
Zakład Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o.

ul. Grunwaldzka 36A
81-754 Sopot

godziny przyjęć: wtorki, czwartki
tel. 58 551 49 44
tel. 58 551 74 55
tel. 666 105 056

Reda NZOZ NR 1

ul. Łąkowa 1, gabinet nr 104
(wejście od "dzieci zdrowych")

czynne w poniedziałek: 9.00-20.00